Tradycja i nowoczesność

Od prawie 30 lat wspieramy specjalistów w ich codziennej pracy dostarczając im wysokospecjalistyczną wiedzę w postaci czasopism i książek. Czytelnikami czasopism są specjaliści poszukujący inspiracji, możliwości ustawicznego rozwoju i realnego wsparcia. Oprócz czasopism i książek w wersji drukowanej, tradycyjnej, tworzymy dla naszych odbiorców nowoczesne i praktyczne narzędzia: e-booki, wydania elektroniczne czasopism, specjalistyczne serwisy internetowe, konferencje i wydarzenia online, aplikacje internetowe, które w doskonały sposób wpisują się w naszą nową misję.

Razem w stronę eko!

Razem w stronę eko!

Jednym z celów, jaki postawiliśmy sobie w ramach dbania o zrównoważony rozwój jako wydawnictwo prasowe, jest zminimalizowanie negatywnego wpływu naszej działalności na środowisko. Wartość naszej firmy determinowana jest przez jej wartość dla otoczenia – pracowników, klientów, kontrahentów, lokalnego społeczeństwa, a także środowiska naturalnego. Dbamy o zrównoważony rozwój we wszystkich obszarach naszej działalności z uwzględnieniem potrzeb każdej z tych grup. Dążymy także do tego by zminimalizować nasz wpływ na środowisko naturalne.

Nasze główne
cele środowiskowe

Produkcja przyjazna środowisku

Wszystkie materiały do produkcji naszych czasopism dobieramy w trosce o środowisko naturalne. Drukujemy na papierze ekologicznym wyprodukowanym w 100% z makulatury pokonsumenckiej, bielonym bez użycia chloru i wybielaczy optycznych oraz spełaniającym najbardziej surowe wymagania środowiskowe.

Eko biuro

Wprowadziliśmy z sukcesem ekologiczne rozwiązania w naszej firmie: recycling niesprzedanych czasopism, segregacja odpadów, praca hybrydowa, korespondencja elektroniczna, ograniczenie zużycia papieru, wody i energii, dystrybutory wody dla pracowników.

Opakowania ekologiczne!

Wdrożyliśmy system pakowania naszych produktów w folię biodegradowalną PLA, która nie ma w sobie plastiku, otrzymywana jest z surowców naturalnych i jest w pełni kompostowalna.

Ekoedukacja pracowników

Staramy się przekazać wiedzę i nawyki naszym pracownikom, angażując ich w wewnętrzne akcje ekologiczne. Wierzymy, że zwiększanie świadomości na temat ekologii wśród pracowników jest działaniem, które ma kluczowe znaczenie.

Proekologiczna polityka firmy!

Prowadzimy działalność z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz monitorujemy wpływ naszych działań i produktów na środowisko.

Nowoczesne i ekologiczne produkty!

Stawiamy na nowoczesność: specjalistyczne serwisy internetowe, szkolenia i konferencje online, e-booki, kursy multimedialne, aplikacje internetowe

Promocja praktyk i zachowań
przyjaznych środowisku!

Promujemy na łamach naszych czasopism ekologiczne praktyki firm, ekologiczne rozwiązania, by mieć realny wpływ na świadomość ekologiczną naszych odbiorców.

W trosce o środowisko!

Postęp zaczyna się od zmiany drobnych przyzwyczajeń i nawyków. Każdy, nawet najmniejszy wkład w ochronę przyrody się liczy. Wystarczy wprowadzenie kilku niewymagających wielkiego wysiłku rozwiązań, by przyczynić się do poprawy gospodarki naturalnej. Gdy zaczniemy współdziałać i uświadomimy sobie skalę problemu, nie będziemy się martwić o przyszłość następnych pokoleń.
Sprawdź, co my robimy w trosce o środowisko